Neler Yapıldı?

Logo Tasarımı, Fotoğraf Çekimi, Katalog Tasarımı, Web Site Tasarımı

Sivas Mantı Hakkında

Öz Türkler Grup olarak Sivas Mantı markamız ile 2014 yılında sağlıklı ve lezzetli ürünler üretmek amacıyla 300 M2’lik bir imalathanede 5 personeli ile yolculuğuna başlamıştır. Firmamızın kurulma fikri bir ihtiyaç sebebiyle ortaya çıkmıştır.

Fikir Sahibi olan Sivas Mantı’nın kurucusu Adem ÖZTÜRK, şöyle anlatıyor: ‘’Ben ve ailem Sivas Tarihi Meydan Hamamı ve Tarihi Kurşunlu Kadınlar Hamamını işletmekteyiz. Çocukluğumdan beri annem ve babam hamam işletmeciliği yapıyor. Annem çok marifetli bir aşçıdır fakat çalışan bir kadın olduğu için geleneksel mutfağımızdan zahmetli yemekler yapmaya vakti olmuyordu. Kardeşlerim ve ben annemizin yemeklerini özleyerek büyüdük.

Geniş bir aileye ve kalabalık bir çevreye sahip olduğumuzdan evimizden misafir eksik olmazdı ve bu tür durumlar için annem hep hazırlıklı olurdu. Gelen misafirlerimiz için buzlukta önceden hazırlanan dondurulmuş yöresel yemeklerimizden bulundururdu. Annemin pratikliği benim ilham kaynağım oldu. Dondurulmuş gıda sektöründe üretilen ürünlere karşı tüketicilerde haklı bir güven problemi var. Kalitemizin sırrı kıymetli babamın damak zevkine ve annemin tariflerine sadık kalmamız ve doğallığını korumamızdan kaynaklanmaktadır.

En iyi malzemelerle sağlıklı ve lezzetli ürünler yapmak bizim sektöre giriş amacımızdır.’’ Kuruluşundan bugüne kalitesinden ödün vermeyen firmamız kıymetli babam Osman ÖZTÜRK’ ün maddi ve manevi destekleri ile üretim gücünü ve ürün çeşitliliğini arttırarak, dağıtım ağını da Sivas sınırlarının dışına genişletmiştir. Üretim yolculuğumuza 2019 itibari ile Sivas Organize Sanayideki 3.100 M2 kapalı alan ve 10.000 M2 açık alana sahip olan yeni fabrikamıza taşıdık. Mevcutta 21 personelimiz ile Türkiye’nin 1073 farklı noktasında 8 çeşit ürün ile hizmet vermekteyiz.

ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemini aktif olarak uygulayan firmamız, deneyimli gıda mühendisi ile üretim ve sevkiyatın her basamağını kontrol edip kayıt altına almaktadır. Türkiye’nin her yerine müşterilerine güvenli ve kalite hizmetini ulaştırmak gayesi ile online satış kanalımız üzerinden ürünlerimizin satışı başlamıştır. Bununla beraber Sivas’ta üretilen seçkin markaların ürünlerinin satışını da sağlamaktayız. Bir yandan da yurtdışı pazara girmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Etiketler

Sivas Web Tasarım, Sivas Kurumsal Kimlik, Sivas Logo Tasarım, Sivas Katalog Tasarımı, Sivas Ürün Fotoğrafçısı

Sosyal Medya Hesapları